Antoni Macierewicz ostro o wpisie Sikorskiego: „Dotychczas tak działali tylko Sowieci”

"Dotychczas tak działali tylko sowieci!" - napisał zbulwersowany wpisem Radosława Sikorskiego Antoni Macierewicz. Chodzi o wpis byłego Ministra Spraw Zagranicznych w rządzie PO-PSL, w którym zarzucił on Lechowi Kaczyńskiemu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską. "Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej" - napisał Sikorski.

Antoni Macierewicz
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska oraz printscreen Twitter.com

Wpis Sikorskiego był z kolei odpowiedzią w dyskusji na temat ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. 

Od zawsze jestem zwolennikiem ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Ale siłowa rozgrywka, owocująca wystawieniem mu monumentalnego pomnika oraz polityczna presja, jaką w tej sprawie wywierają rządzący, potrafi skutecznie zniechęcać, nawet mnie, do wcielania w życie tej idei

- napisał dziennikarz TVN, Konrad Piasecki

Na ten wpis zareagował Radosław Sikorski, pisząc:

A ja nie jestem. Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu do którego nie ma podstaw.

 

Wpis Sikorskiego wywołał burzę w komentarzach i wzbudził sporo emocji. Po kilku dniach odpisał na niego także marszałek senior Sejmu, Antoni Macierewicz, który w mocnych słowach odciął się Radosławowi Sikorskiemu.

Kim trzeba być, by tak bezczelnie kłamać oskarżając ofiarę tragedii smoleńskiej, Prezydenta Kaczyńskiego? A wszystko po to, by bronić prawdziwych sprawców, czyli stronę rosyjską. Dotychczas tak działali tylko sowieci!

- napisał były Minister Obrony Narodowej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Katastrofa smoleńska #Lech Kaczyński #Radosław Sikorski #Antoni Macierewicz

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo