O śmierci ks. Artura Godnarskiego poinformowano dziś rano na facebookowym profilu Przystanku Jezus. 

"Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie - nie rozpaczajmy - pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku - twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować" - czytamy we wpisie.

Ks. Artur Godnarski, koordynator i inicjator Przystanku Jezus oraz sekretarz Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, przegrał walkę z COVID-19. Przez ostatnie tygodnie zmagał się z bardzo ciężkim zapaleniem płuc, z powodu którego przebywał w szpitalu. Jeszcze w ostatnich dniach grudnia Przystanek Jezus informował na Facebooku, że stan duchownego jest krytyczny.

Ks. Godnarski był kapłanem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W latach 90. kierował Wspólnotą św. Tymoteusza, która była organizatorem pierwszego Przystanku Jezus podczas Przystanku Woodstock w 1999 r. Był twórcą wielu projektów ewangelizacyjnych, od 2011 r. pełnił funkcję sekretarza Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. 

Uroczystości pogrzebowe ks. Godnarskiego rozpoczną się 22 stycznia mszą św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu w Otyniu.