Jak poinformowali organizatorzy na stronie internetowej festiwalu, w programie 18. Berlinale Co-Production Market znalazło się łącznie 35 projektów filmowych z 25 państw.

"Selekcja obejmuje długo wyczekiwane, nowe projekty filmowe m.in. takich twórców, jak: María Alché i Benjamín Naishtat, Anthony Chen, Fernando Guzzoni, Jan Komasa, Marcelo Martinessi, Filipe Matzembacher i Marcio Reolon, Anna Muylaert, Isabel Sandoval, Fien Troch, Syllas Tzoumerkas i Yeşim Ustaoglu. Siedmiu reżyserów prezentowało już projekty podczas Berlinale Co-Production Market w poprzednich latach"

- napisano.

Dodano, że w oficjalnej selekcji pokazanych zostanie 19 projektów fabularnych, których budżety wynoszą od 750 tys. do 4,5 mln euro.

"Prócz tego w sekcji +Berlinale Directors+ znajdziemy pięć projektów na wczesnym etapie finansowania, których twórcy - Annemarie Jacir, Alanté Kavaité, Mans Mansson, Bruce McDonald i Elite Zexer - również prezentowali na festiwalu bardzo udane filmy. Inny projekt, +Kabul Jan+ Shahrbanoo Sadat, poszukuje partnerów zarówno na berlińskim targu koprodukcyjnym, jak i na targach CineMart Rotterdam". W sumie za 25 projektów odpowiada 14 reżyserek i 13 reżyserów"

- czytamy.

W komunikacie poinformowano także, że program Berlinale Co-Production Market dopełni organizowany we współpracy z Berlinale Talents "Talent Project Market", w ramach którego "dziesięciu nowych producentów zaprezentuje projekty wyłonione spośród 165 zgłoszeń".

Pełna lista zakwalifikowanych produkcji jest dostępna pod adresem: https://www.berlinale.de/.

Berlinale Co-Production Market rozpocznie się w poniedziałek 1 marca i potrwa do piątku 5 marca. Wydarzenie odbędzie się online. Poprzedzi je oficjalna prezentacja laureatów tytułu European Shooting Stars 2021, którą zaplanowano na 23-25 lutego. Pokazy filmów festiwalowych dla publiczności zostaną zorganizowane latem.