Pasmo nieszczęść KO w Senacie. Transfer Burego nie robi wrażenia na Borusewiczu. „Nie zmieni układu sił”

- Nie obawiam się zachwiania większości w Senacie - mówi portalowi niezalezna.pl wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, pytany o odejście od Koalicji Obywatelskiej senatora Jacka Burego. Głośny transfer do ugrupowania Szymona Hołowni, krótko po konflikcie KO z Koalicją Polską, Borusewicz komentuje słowami: "PiS nie przejmie władzy w Senacie!".

Bogdan Borusewicz / twitter.com/PolskiSenat

Jacek Bury postanowił opuścić klub Koalicji Obywatelskiej i reprezentować ruch Polska 2050. Sprawę skomentował dla niezalezna.pl wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (KO).

- Nie obawiam się zachwiania większości w Senacie

- zapewnia nas.

Tłumaczy, że przejście Jacka Burego do ugrupowania Hołowni nie zmieni układu sił.

- PiS nie przejmie władzy w Senacie! - energicznie zapewnia marszałek.

Jak nie idzie, to nie idzie

Zapytaliśmy też o szorstką przyjaźń Koalicji Obywatelskiej z Koalicją Polską. Pod koniec ubiegłego roku wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zapowiedział, że „nie ma już większości w Senacie”.

- Szansa na stworzenie w Senacie wspólnoty wartości i celów została pogrzebana. W takiej formule potrzebne jest minimum szacunku dla przekonań i wartości partnerów koalicyjnych

- mówił w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Zgorzelski, niedługo po tym, gdy w Senacie zabrakło jednomyślności w obozie KO ws. Piątki dla Zwierząt.

Borusewicz pytany, czy odejście senatora Jacka Burego, niedługo po konflikcie z Koalicją Polską, nie okaże się równią pochyłą do upadku Koalicji Obywatelskiej, odparł:

„były takie głosowania, gdzie mieliśmy różne zdanie. Nie sądzę, że PSL zwiąże się z Prawem i Sprawiedliwością”.


 

Źródło: niezalezna.pl

#Bogdan Borusewicz #Jacek Bury #Koalicja Obywatelska #większość w Senacie

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo