Kluby „Gazety Polskiej” pożegnają Jadwigę Kaczyńską

W uroczystościach pogrzebowych Jadwigi Kaczyńskiej będą uczestniczyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z całej Polski oraz członkowie m.in. klubów „Gazety Polskiej”. Wielu z nich przyjedzie do Warszawy specjalnie wynajętymi autokarami.

GP
W uroczystościach pogrzebowych Jadwigi Kaczyńskiej będą uczestniczyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z całej Polski oraz członkowie m.in. klubów „Gazety Polskiej”. Wielu z nich przyjedzie do Warszawy specjalnie wynajętymi autokarami.

W środę, 23 stycznia, o godz. 12 w bazylice pw. Świętego Krzyża w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 zostanie odprawiona żałobna msza św. w intencji śp. Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Po nabożeństwie na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie nastąpi złożenie ciała do rodzinnego grobowca.

Zgłoszenia od członków klubów „Gazety Polskiej”, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, dostajemy z całej Polski – mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Ewa Wójcik z biura klubów „GP” dodaje, że jeszcze przed podaniem oficjalnych komunikatów na temat organizacji wyjazdów do Warszawy telefon z pytaniami urywał się od połączeń z całej Polski.

Informujemy, że kto osobiście chciałby pożegnać śp. panią Jadwigę Kaczyńską, może skontaktować się z regionalnymi biurami Prawa i Sprawiedliwości, które organizują wyjazdy.
Jednocześnie wszelkie informacje na ten temat można uzyskać, pytając w najbliższym dla miejsca zamieszkania klubie „Gazety Polskiej” – dodaje Ryszard Kapuściński, przewodniczący klubów „GP”. – Niektórzy zamierzają przyjechać na pogrzeb na własną rękę, nawet z krańców Polski – mówi Ewa Wójcik.

Zbigniew Tempczyk, przewodniczący Klubu „GP” z Sochaczewa, przyznaje, że wiele osób dzwoni z pytaniami o możliwość wyjazdu. – Współpracujemy z sochaczewskim PiS-em. Zgłasza się wielu klubowiczów i mieszkańców, którzy chcieliby uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych – mówi Tempczyk.

Mam już informację, że na pogrzeb pani Jadwigi Kaczyńskiej wybiera się większość klubowiczów z Gliwic – mówi Marta Święcicka, przewodnicząca gliwickiego Klubu „GP”. W pogrzebie będą także uczestniczyli przedstawiciele PiS-u z całej Polski oraz posłowie i senatorowie klubu PiS.

Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich zmarła w czwartek, wczesnym popołudniem w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Do końca towarzyszył jej syn Jarosław Kaczyński.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

kp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo