Właściciele Schroniska Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej postanowili dołączyć do buntu restauratorów i otworzyć swoje drzwi dla gości. Znana restauratorka wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że nikt nie pytał jej o zdanie w tej sprawie i ona się pod tą decyzją nie podpisuje.

Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola (...) To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych które są oznaczone moim nazwiskiem !!! Każdy restaurator jest właścicielem swoich koncepcji na restauracje i na życie . Każdy niech działa według własnego sumienia i potrzeb . Magda

 - podkreśliła Magda Gessler we wpisie na Facebooku.

Teraz zmieniła nieco retorykę i -  w specjalnej wypowiedzi dla TVN 24 - wykazuje:

Obecna sytuacja jest tak dramatyczna dla restauratorów, tak niewyjaśniona, tak nieklarowna i tak osierocona przez państwo, że ja absolutnie rozumiem, że ludzie muszą coś zrobić, żeby rząd zaczął myśleć o ludziach.

Zobaczcie: