Kolejny transfer do ruchu Hołowni? Media podają nazwisko byłego polityka Nowoczesnej

Szymon Hołownia zapowiedział niedawno, że do jego ruchu Polska 2050 dołączy kolejny parlamentarzysta. Później mówiono, że będzie to senator, a dziś media informują, że najprawdopodobniej chodzi o Jacka Burego z klubu Koalicji Obywatelskiej. Tego samego, który w maju 2020 roku stał się jednym z głównych "bohaterów" tzw. strajku przedsiębiorców.

Szymon Hołownia/Jacek Bury
fot. Facebook/@JacekBury; By Wyższe Szkoły Bankowe - Kilka słów od... - Szymon Hołownia WSB w Chorzowie (0:06), CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89949984

Informację o możliwym dołączeniu Burego do ruchu Polska 2050 podał dziś Onet.pl. - Jacek Bury zdecydował się na taki krok, ponieważ uważa, że opozycja parlamentarna tkwi w marazmie - podaje serwis, powołując się na własne źródło. Według nieoficjalnych informacji, Bury ma jutro zwołać konferencję prasową i ogłosić dołączenie do Hołowni.

Byłby to drugi parlamentarzysta, który współpracuje z kandydatem na prezydenta RP w wyborach w 2020 roku. Wcześniej do Hołowni dołączyła poseł Hanna Gill-Piątek z Lewicy.

Kim jest Jacek Bury?

To były polityk Nowoczesnej. Zasiadał nawet w zarządzie krajowym tej partii. Jej członkiem był w latach 2015-2019, po czym zrezygnował, wydając głośne oświadczenie.

- Od pewnego czasu Nowoczesna staje się coraz bardziej odległa od swoich początkowych ideałów i wartości. Gospodarka i przedsiębiorczość zeszły na dalszy plan, a dominujące stały się sprawy światopoglądowe. Nie do takiej Nowoczesnej się zapisywałem i nie po to postanowiłem zaangażować się w życie publiczne"

– napisał. 

O Burym głośno zrobiło się ponownie w maju 2020 roku, gdy wziął udział w tzw. strajku przedsiębiorców, mimo epidemii koronawirusa. Podczas nielegalnego zgromadzenia policja legitymowała uczestników. Bury - według relacji policji - "wszedł do radiowozu i nie chciał go opuścić". Siedział w środku i robił transmisje na żywo na Facebooku.

- Pan senator nie był zatrzymany. Podkreślam jeszcze raz: sam wszedł do radiowozu, sam postanowił, że w nim pozostanie, sam z tego radiowozu wyszedł

 - oświadczył nadkom. Sylwester Marczak. 

Według mediów, przed senatorem Burym kolejne wyzwanie polityczne. Tym razem ramię w ramię z byłą gwiazdą TVN.

 


Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

#Szymon Hołownia #Jacek Bury

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo