10 Nepalczyków stanęło na szczycie K2 o godzinie 17:00 lokalnego czasu (godz. 13 czasu polskiego), niedługo przed zachodem słońca. Droga powrotna odbywała się już w ciemności. W połączeniu z ogromnym zmęczeniem, zasadnie obawiano się o powodzenie dotarcia do najwyżej położonego obozu.

Od blisko czterech godzin nie było żadnej informacji ws. postępów w zejściu, aż do teraz. Chhang Dawa Sherpa poinformował, że wszyscy wspinacze dotarli bezpiecznie do Obozu IV na wysokości ok. 7800 m n.p.m., czują się dobrze i są w dobrej kondycji.

Dotychczas zimowy rekord na K2 należał do uczestników polskiej ekspedycji. W sezonie 2002/03 wyprawa Netia K2 Expedition pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego działała od strony chińskiej, północnym filarem i jej trzej członkowie: Marcin Kaczkan, Piotr Morawski oraz Denis Urubko dotarli do 7650 m, zakładając obóz IV.

W składzie ekipy, która teraz zdołała założyć obóz IV wykorzystując okno pogodowe, są wspinacze z zespołu Nepalczyka Nirmala Purji (w 2019 r. w ciągu 189 dni zdobył z tlenem wszystkie 14 ośmiotysięczników), ekipy Mingmy Gyalje Sherpa (także zdobywcy Korony Himalajów i Karakorum) oraz komercyjnej wyprawy organizowanej przez agencję Seven Summit Treks.

W tej ostatniej uczestniczy także Magdalena Gorzkowska. 28-letnia Polka, była lekkoatletka, jak wynika z jej czwartkowego wpisu na portalu społecznościowym, także wyruszyła z bazy i chce osiągnąć obóz III. Gorzkowska zdobyła do tej pory trzy ośmiotysięczniki: Mount Everest (2018), Makalu (obydwa z tlenem) i Manaslu (2019).