Zderzenie miało miejsce na bytomskiej ul. Wrocławskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Łużycką. Jak powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Iwona Wronka, jadąca na sygnale karetka uderzyła w prawidłowo jadący samochód osobowy toyota.

Ambulansem dwóch ratowników wiozło do szpitala w Katowicach-Ochojcu pacjentkę z objawami udaru. Poszkodowany został kierowca karetki, który doznał urazu barku; przewieziono go do szpitala na badania i zaopatrzenie. Po pacjentkę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca samochodu osobowego nie doznał urazów, odmówił badań.

Warunki na drogach woj. śląskiego są w sobotę trudne w związku z padającym śniegiem. Choć główne drogi są przejezdne, może zalegać na nich warstwa świeżego śniegu lub błota pośniegowego. Trudniejsze niż zwykle warunki przekładają się na zdarzenia drogowe, m.in. przed południem samochód ciężarowy uderzył w bariery na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej, powodując czasowe utrudnienia w ruchu.