Szczepionka i czwarty Rzym

  

Wątpliwości etyczne wobec pochodzenia materiału biologicznego, na bazie którego wytworzono komórki, na których testowano lub które wykorzystano (jako swoiste „zakłady produkcyjne”) do wytworzenia szczepionek przeciwko COVID-19 – nie usprawiedliwiają odrzucenia tych szczepionek.

Kongregacja Nauki Wiary jasno wykazała, dlaczego katolicy, mimo zachowania wątpliwości moralnych, nie tylko mogą, ale i powinni się zaszczepić. A najlepszym symbolicznym potwierdzeniem tego prawa jest fakt, że zaszczepili się już zarówno papież Franciszek, jak i papież emeryt Benedykt XVI. Franciszek zaś jasno wezwał katolików do szczepienia. – Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych – podkreślał papież Franciszek.

Argumenty religijne, oskarżenia o to, że szczepionka stawia nas poza Kościołem i jest znakiem Antychrysta, to zatem oskarżenie o udział w spisku samego Watykanu. A wtedy pozostaje – jeśli ktoś chce być konsekwentny – szukanie jakiegoś kolejnego Rzymu (bo Konstantynopol i Moskwa też wzywają do szczepień) i łatwo może się okazać, że „czwartym Rzymem” może stać się Astana. I dla wielu tak się już zdaje jest.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts