Polska broni wolności

  

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w Parlamencie Europejskim – a więc grupa, do której należy PiS oraz partie współrządzące kilkoma krajami UE – zażądali debaty w Brukseli na temat wolności słowa. Chodzi przede wszystkim o internet, a inspiracją jest cenzura stosowana w ostatnim czasie przez Facebooka, Twittera i inne media społecznościowe w USA, ale też np. telewizje.

Z inicjatywą tej debaty w europarlamencie wyszli EKR, ale w ramach naszej frakcji – Prawo i Sprawiedliwość. Nic dziwnego: jedną z najważniejszych cech Polaków – historycznie biorąc – jest umiłowanie wolności. Nie można dziejów Polski zrozumieć bez uwzględnienia dążeń wolnościowych, tak w skali narodu, jak i jednostek. I Rzeczpospolita cieszyła się wyjątkowymi przywilejami i wolnościami dla obywateli, także w sferze wolności religijnej (sic!).

To do Polski masowo uciekali ludzie prześladowani z powodów religijnych w Anglii, Szkocji, Francji, Holandii czy Niemczech i oczywiście Rosji. Tytuł traktatu naszego b. króla Stanisława Leszczyńskiego może być mottem całej historii Polski i Polaków: „Głos wolność ubezpieczający”. A dzisiaj, tak jak przed wiekami, Polska broni wolności, także słowa, na forum międzynarodowym. Takie czasy...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts