Policja poinformowała również, że wszczęto postępowanie wyjaśniające m.in. w sprawie naruszenia przepisów obowiązującego rozporządzenia o środkach kontroli zakażeń, ustawy o zgromadzeniach oraz usiłowania uszkodzenia ciała. Jedna z uczestniczek, jak donosi "Tagesspiegel", uderzyła dziennikarza, który chciał nadać relację z wydarzenia. Większość zebranych w barze nie nosiła maseczek, nie przestrzegano również zasady utrzymywania dystansu.

Jedną ze współzałożycielek partii "Team Freiheit" jest znana berlińska projektantka kapeluszy Rike Feurstein, która w środowisku koronasceptyków przedstawia się jako prawniczka Viviane Fischer.

Feurstein jest zdobywczynią nagrody za wzornictwo. Twierdzi, że Victoria Beckham jest właścicielką jednego z zaprojektowanych przez nią nakryć głowy. Jest też członkiem zarządu "Stowarzyszenia Berlińskich Projektantów Mody". Jako Viviane Fischer, Feurstein przekonuje, że zagrożenie, jakie stwarza koronawirus jest "bardzo, bardzo podobne do grypy", a politycy rozmontowują demokrację z powodu "najprawdopodobniej nieistniejącej sytuacji nadzwyczajnej".

Rike Feurstein, alias Viviane Fischer, ostrzega przed szczepieniami przeciwko koronawirusowi: "Ludzie powinni się od nich powstrzymać", bo mogą im zostać wstrzyknięte jakieś "diabelskie rzeczy". Podczas czwartkowego spotkania zachęcała uczestników do zdejmowania maseczek.

Obecny na założycielskim spotkaniu był też badacz UFO i wyznawca teorii spiskowych Robert Fleischer. Prowadzi on kanał na YouTube, w którym emituje programy "Tajne badania UFO w Pentagonie” oraz "Czy istnieje tajna umowa z kosmitami?".

Partia "Team Freiheit" powstaje z inspiracji "Komitetu Corona", który został założony przez Feurstein w celu "zebrania dowodów w sprawie kryzysu koronawirusowego".

Feurstein stwierdziła, że policja zakłóciła demokratyczny akt, jakim jest założenie partii.

- Kiedy przybyła, właśnie negocjowano statuty, dyskutowano, czy radiofonia i telewizja publiczna jest potrzebna w tej formie, ponieważ z pewnością nie jest w stanie wykonywać swojej pracy

. - wyjaśniała projektantka.

Spotkanie założycielskie partii ma zostać wznowione, najprawdopodobniej w piątek, w tym samym miejscu.