Wyjątkowość zakopiańskich konkursów to m.in. pełne trybuny i tysiące okrzyków radości oraz wsparcia. Tym razem to będzie bardzo smutny widok, ale my i tak sprawimy, że zawodnicy, ekipy oraz wszyscy przed telewizorami poczują chociaż część tej jedynej w swoim rodzaju atmosfery

- zaznaczył Michał Sieczko z prowadzącej rozpoczynające się w piątek w Zakopanem zawody Pucharu Świata ekipy Crowd Supporters.

Dodał, że będzie dużo dobrej muzyki, a zapytany, czy otrzymał już konkretne zamówienia od polskich skoczków, Sieczko powiedział, że np. Kamil Stoch wybrał dla siebie utwór "Righteous smoke" kanadyjskiego zespołu rockowego Monster Truck.

Takich "skoków" w Zakopanem nikomu nie życzymy

Sieczko wraz z Dariuszem Ślęzakiem zadbają też, aby trybuny nie były tak całkiem opustoszałe.

Będzie tam z setka flag, które w dalszym ciągu spływają do nas z wielu zakątków Polski. Każda z nich opatrzona nazwą miejscowości pokaże skoczkom, że serca miłośników tej dyscypliny są przy nich. To jest nasz projekt pt. Rekord Flagi

- zdradził jeden z wielu pomysłów prowadzący.

Kamil Stoch nie miał szczęścia w Titisee Neustadt. Liczymy, że w Zakopanem będzie inaczej

Polskę w Zakopanem reprezentować będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Klemens Murańka.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2020/21 prowadzi Norweg Halvor Egner Granerud, który o 264 punkty wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzecie miejsce zajmuje Stoch - 326 pkt straty, a kolejne Kubacki i Żyła.

Program zawodów PŚ w Zakopanem:

piątek, 15 stycznia:
15.45 - oficjalny trening
18.00 - kwalifikacje

sobota, 16 stycznia
15.00 - seria próbna
16.15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 17 stycznia
15.00 - seria próbna
16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego