Oficer prasowy policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik poinformowała w czwartek, że do poszkodowanej zadzwonił fałszywy przedstawiciel firmy zajmującej się kryptowalutami, zaproponował jej pomoc w ich zakupie.

"Następnie do poszkodowanej zadzwonił kolejny mężczyzna. Przedstawił się jako pracownik Komisji Nadzoru Finansowego, który ma rzekomo pilnować, aby wszystko poszło zgodnie z prawem. Oszuści zdobyli zaufanie kobiety. Krok po kroku instruowali ją, co ma robić"

– podała st. sierż. Izabela Leśnik.

Zgodnie z przekazanymi przez telefon wskazówkami, kobieta instalowała w swoim komputerze kolejne programy, logowała się we wskazanych miejscach, podawała też dane, o które pytał oszust. Następnie wykonała kilka transakcji, które w jej przekonaniu były zakupem kryptowaluty. Tym sposobem kobieta straciła 130 tys. zł.

Poszkodowana poinformowała o zdarzeniu policję, która bada sprawę. Jednocześnie funkcjonariusze ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Polecają też serwis uwazajnakryptowaluty.pl, prowadzony przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Komisją Nadzoru Finansowego.