Oficer prasowy pilskiej policji mł. asp. Jędrzej Panglisz podał w czwartek, że mężczyzna był poszukiwany przez 19 jednostek z całego kraju. Teraz grozi mu ośmioletnie więzienie.

"28-latek skontaktował się z mieszkanką Piły, która wystawiła internetową ofertę sprzedaży akcesoriów kosmetycznych wraz z wyposażeniem salonu. Całość wyceniono na kwotę blisko 5 tys. złotych. Sprawca oszukał sprzedającą wysyłając jej podrobione potwierdzenie przelewu bankowego"

– podał Panglisz.

Jak dodał, zanim pokrzywdzona zorientowała się, że nie otrzymała pieniędzy na konto, zdążyła przekazać kupującemu oferowany sprzęt.

"Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymany od pewnego czasu nie miał stałego miejsca pobytu. Przez ostatni rok sprawca, posługując się tą samą metodą podrabianych przelewów, oszukiwał kolejne osoby w Polsce"

– podał rzecznik.

Policja nie informuje szerzej o okolicznościach zatrzymania 28-latka. Wiadomo, że udało się odzyskać utracone mienie, które w całości zostało zwrócone pokrzywdzonej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.