Ales ma około 170 centymetrów w kłębie, w tej chwili przechodzi aklimatyzację w nowym miejscu i w nowym stadzie – poinformowały służby prasowe zachodniopomorskiej policji. Wkrótce ma rozpocząć szkolenie przygotowujące do atestacji i egzaminu. Nauka konia potrwa około rok.

Wierzchowiec trafił do policyjnej sekcji konnej dzięki wsparciu finansowemu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. W ubiegłym roku dzięki współfinansowaniu zakupu przez Lasy Państwowe zakupione zostały dwa inne konie, które w październiku ub.r. zakończyły atestacje i podjęły pracę w służbie patrolowej.

Obecnie w Sekcji Konnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie jest sześć koni. W najbliższym czasie planowany jest zakup kolejnego wierzchowca. Praca w terenie i doświadczenie pokazały, że patrole konne doskonale sprawdzają się w parkach i lasach – podkreśla policja.

Patrole konne regularnie pełnią służbę na terenach Lasów Państwowych Województwa Zachodniopomorskiego, dbając o bezpieczeństwo osób tam przebywających.