Emilewicz zawieszona w klubie PiS?

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, wicemarszałek Ryszard Terlecki pytany w Sejmie przez dziennikarzy o przypadek b. wicepremier Jadwigi Emilewicz, która mimo obostrzeń związanych z pandemią była z synami na nartach dzięki licencji PZN nie wyklucza zawieszenia polityk w ramach klubu PiS.

Fot: Krystian Maj/KPRM

Tak słyszałem, jeśli to prawda, to bardzo przykre zdarzenie.
- odpowiedział wicemarszałek Sejmu.

Dopytywany, co będzie dalej z posłanką, powiedział: „Jakieś zawieszenie...”.

Portal tvn24.pl napisał w środę, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak pisze portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

 

Była wicepremier zapewniła w oświadczeniu, że w żaden sposób nie naruszyła rządowych wytycznych i rozporządzenia o zamknięciu stoków, a jej synowie trenują narciarstwo alpejskie, posiadają licencje narciarskie i przebywali w Suchem na szkoleniu przygotowującym do zawodów.

W nawiązaniu do materiału TVN24, który dzisiaj został opublikowany, chciałam sprostować podane informację. Synowie od 6...

Opublikowany przez Jadwiga Emilewicz Środa, 13 stycznia 2021

 

 

 Źródło: niezalezna, PAP

#Jadwiga Emilewicz #PiS #Sejm

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo