W ubiegły piątek prezydencka kancelaria poinformowała, że prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o działach administracji rządowej, która przewiduje m.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.

Rzecznik rządu Piotr Müller po informacji o wecie przyznał, że prezydent informował wcześniej premiera, że zamierza to zrobić. 

Szanujemy tę decyzję; wkrótce spotkanie z prezydentem, mamy nadzieję, że nowy projekt ustawy spełni oczekiwania głowy państwa.
- powiedział Müller.

Poza prezydentem i premierem w spotkaniu uczestniczą m.in.: szef KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Ze strony prezydenta w spotkaniu uczestniczą szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych, szef gabinetu prezydenta Piotr Szrot, minister w KPRP Małgorzata Paprocka, doradca prezydenta Paweł Sałek. Obecni są też przedstawiciele leśników.

W czwartek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski wyraził nadzieję, że podczas spotkania prezydent przedstawi swoje uwagi i po wyjaśnieniu wątpliwości nowy projekt noweli będzie wkrótce procedowany w Sejmie. Sobolewski w Radiu Plus podtrzymał stanowisko PiS, iż decyzja prezydenta o wecie nie jest do końca zrozumiała, gdyż - jak mówił - to „techniczna ustawa”.

Dzisiaj jest spotkanie pana prezydenta z panem premierem i mam nadzieję, że na tym spotkaniu prezydent przedstawi swoje uwagi i po wyjaśnieniu tych wątpliwości, co do ustawy o działach nowy projekt będzie procedowany niedługo już w Sejmie; kompromisowy, z tym o czym wspominał pan prezydent przy wetowaniu poprzedniego.
- powiedział polityk PiS.