Krótko przed przerwą prowadzenie ekipie z Katalonii zapewnił Holender Frenkie de Jong, a na początku drugiej odsłony wyrównał z rzutu karnego Mikel Oyarzabal. Pozostała część regulaminowego czasu gry oraz dogrywka nie przyniosły zmiany rezultatu i konieczna była seria "jedenastek".

Griezmann fatalnie spudłował, ale Barca awansowała do finału

Zespół z Kraju Basków nie wykorzystał pierwszych trzech karnych, ale że pudłowali też rywale, do końca miał nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji. Decydującego w piątej kolejce wykorzystał jednak dla "Barcy" młody Ricard Puig, a bohaterem "Dumy Katalonii" został jej bramkarz.

On zagrał fantastycznie. Miał trzy, cztery naprawdę ważne interwencje podczas meczu i pomógł nam w rzutach karnych. Dobry bramkarz jest naprawdę ważny dla drużyny

- chwalił Ter Stegena trener Ronald Koeman.

W czwartek w Maladze odbędzie się drugi półfinał między Realem i Athletic. Formułę miniturnieju wprowadzono przed rokiem, gdy impreza gościła w Arabii Saudyjskiej, co wywołało sporo kontrowersji, ale też przyniosło pokaźne zyski hiszpańskiej federacji i klubom.

W tym roku - ze względu na pandemię COVID-19 - zdecydowano się rozegrać mecze z udziałem mistrza (Real), wicemistrza (Barcelona) oraz finalistów Pucharu Króla (Real Sociedad i Athletic) na neutralnych boiskach w Andaluzji. Finał w niedzielę w Sewilli