Zamieszki na ulicach Brukseli. Setki osób protestują po śmierci 23-letniego Ibrahima

W sieci przybywa nagrań z Brukseli, na których widać chaos i zamieszki w centrum miasta. To pokłosie śmierci 23-letniego Ibrahima. Mężczyzna zmarł podczas policyjnej kontroli sześć godzin po przewiezieniu na posterunek.

Twitter

Jak podaje prokuratura, mężczyzna został aresztowany, bo miał próbować uciekać przed funkcjonariuszami policji. Mieli oni legitymować grupę osób, która zebrała się w centrum Brukseli pomimo obowiązujących obostrzeń. Zatrzymanego 23-latka przewieziono na komisariat. Tam - jak wskazują śledczy - zemdlał, w związku z czym przetransportowano go do szpitala, gdzie zmarł.

Jak podają lokalne media, mężczyzna miał nagrywać interweniujących policjantów. Prokuratura przekazała, że jest w posiadaniu zapisu wideo z monitoringu zainstalowanego na komisariacie oraz z miejsca aresztowania. Sprawa prowadzona jest także przez Comité P, niezależny organ nadzorujący pracę służb policyjnych.

Po śmierci 23-latka na ulicach Brukseli zaczęło dochodzić od zamieszek. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, gdy protestujący obrzucili oddziały prewencji kamieniami i petardami.

Uzbrojona policja oddała strzały do tłumu, najprawdopodobniej przy użyciu amunicji śrutowej.


 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo