Co ósmy chrześcijanin prześladowany. To aż 340 milionów wierzących

340 milionów chrześcijan jest na świecie prześladowanych, czyli co ósmy wyznawca tej religii - to dane z ogłoszonego dziś dorocznego raportu włoskiej organizacji Otwarte Drzwi, niosącej pomoc ofiarom prześladowań. W minionym roku zamordowano 4761 chrześcijan.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W najnowszym opracowaniu podkreślono, że o 60 procent wzrosła w ciągu roku liczba chrześcijan zabitych z przyczyn związanych z ich wiarą.

Jako kraj, gdzie dokonuje się najwięcej takich masakr wymieniono Nigerię.

Na liście krajów, gdzie prześladowania określono jako ekstremalne, na pierwszym miejscu jest Korea Północna. Ponadto są tam Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Jemen, Indie, Iran, Irak i Syria.

W raporcie mowa jest o ponad 4200 osobach aresztowanych i uwięzionych bez procesu, o około 1700 porwanych osobach i prawie 4500 zaatakowanych lub zamkniętych kościołach.

Jak się zauważa, pandemia Covid-19 pogorszyła sytuację mniejszości chrześcijańskich na świecie. Wśród odnotowanych zjawisk są prześladowania w nieakceptujących wiary chrześcijańskiej rodzinach, gdzie ofiara jest w czasie lockdownu zamknięta w domu ze swoim prześladowcą. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#prześladowania chrześcijan #chrześcijaństwo #religia #Korea Północna #Afganistan #Somalia #Libia #Pakistan #Erytrea #Jemen #Indie #Iran #Irak #Syria #Nigeria

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo