Szczepienia w CBA i ABW? Fake news

Michał Dworczyk zdementował doniesienia o rozpoczęciu szczepień 25 stycznia w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Minister przypomniał, że od tego terminu szczepieni będą seniorzy powyżej 70 roku życia.

Wp.pl nieoficjalnie podało, że w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mają trwać przygotowania do akcji szczepień przeciw koronawirusowi. Portal podał, że szczepienia tych służb miałyby zacząć się 25 stycznia.

"To fake news. Zgodnie z rekomendacją Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim od 25.01 będą szczepieni wyłącznie seniorzy 70+"

- napisał na Twitterze Dworczyk, który jest też pełnomocnikiem rządu ds. szczepień.

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

25 stycznia mają ruszyć szczepienia osób z grupy I. W pierwszej kolejności mają być szczepieni seniorzy - od 15 stycznia będzie możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia seniorów powyżej 70 roku życia - 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia dla wszystkich powyżej 70 roku życia.

W grupie I są też pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia przez zespoły wyjazdowe) pensjonariusze zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu oraz służby mundurowe i nauczyciele.

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, tvp.info, pap

#szczepienia #koronawirus #ABW #CBA #Michał Dworczyk

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo