Prezydent strażnikiem lasów

  

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę o działach administracji rządowej. I w tym wypadku wydaje się, że postąpił słusznie. Polski model leśnictwa, choć krytykowany przez wiele środowisk, sprawdza się od ponad 30 lat, a w kluczowych momentach zwyczajnie pozwolił chronić polski majątek przed grabieżą.

Weto prezydenta jest tym bardziej uzasadnione, że w istocie rząd nie wytłumaczył, dlaczego podległość ministrowi rolnictwa, a nie ministrowi środowiska jak dotychczas, miałaby sprawić, że będzie lepiej. Ten brak obudził spekulacje i domysły. Weto przecina wątpliwości. Wydaje się jednak, że coraz trudniej jest leśnikom komunikować się ze społeczeństwem. Lata propagandy i przedstawiania ich jako „hodowców desek” odnosi skutki. Jest jasne, że w przypadku zwycięstwa opozycji temat zmian w Lasach Państwowych wróci, a wajcha może się wychylić w drugą stronę – w kierunku skrajnego ekologizmu. Wtedy to, co dziś wydaje się błogosławieństwem, może stać się przekleństwem, bo leśnicy będą musieli funkcjonować pod ministrem rozmawiającym z drzewami. I to wcale nie żart! Tradycja będzie wtedy po stronie leśników, ale nie wiadomo, czy ktoś będzie o nią dbał. Wtedy poparcie PAD będzie kluczowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts