Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

Wstępne wyniki testów na COVID-19 u nauczycieli. Niewiele pozytywnych

W Olsztynie przetestowano nauczycieli z klas I-III. Sanepid zbadał już blisko połowę próbek. Na 500 z nich zaledwie 10 było z wynikiem pozytywnym. "To nas bardzo mile zaskoczyło" – powiedział warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wyniki te są o tyle dobre, że od kilku tygodni warmińsko-mazurskie jest w czołówce regionów pod względem liczby zachorowań na 10 tys. mieszkańców. We wtorek wskaźnik ten wynosi 3,4 i jest najwyższy w kraju.

W sumie chęć przebadania się wyraziło w Olsztynie i w powiecie 1,6 tys. nauczycieli klas I-III.

Wtorek jest drugim dniem testowania nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół na obecność SARS-CoV-2. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do 15 stycznia.

Badania przesiewowe wśród nauczycieli rozpoczęły się wczoraj. Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sanepid #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo