Minister Maląg zachęca do korzystania z Karty Dużej Rodziny

Zachęcam wszystkich uprawnionych do dołączania i korzystania z Karty Dużej Rodziny. To szansa na spore oszczędności – wskazuje minister rodziny Marlena Maląg.

gov.pl

Z Karty Dużej Rodziny korzysta 1,04 mln rodzin. Na początku stycznia 2021 r. liczba partnerów programu sięgnęła blisko 8 tys.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z minimum trojgiem dzieci w instytucjach publicznych i w firmach prywatnych. Obejmuje ona zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa.

- Stale rozwijana i coraz bardziej atrakcyjna oferta sprawia, że rodziny chętnie dołączają do programu. Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 1,04 mln rodzin. Dla porównania, w 2015 r. było ich niespełna 300 tys. To ogromny wzrost, który bardzo nas cieszy

- wskazuje, cytowana w komunikacie resortu, minister rodziny Marlena Maląg.

Na początku stycznia 2021 r. liczba aktywnych Kart tradycyjnych wyniosła ponad 3,2 mln, a elektronicznych – blisko 930 tys. W 2015 r. aktywnych Kart było mniej niż 1,4 mln. Przybywa także partnerów programu – dzisiaj jest ich prawie 8 tys., a ze zniżek można korzystać w 29,3 tys. lokalizacji. 5 lat temu liczba partnerów wynosiła zaledwie 1,2 tys.

Od 2019 r. Karta Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Z kolei od 2018 r. dostępna jest w formie praktycznej i wygodnej aplikacji mobilnej. Dzięki temu Kartę zawsze można mieć przy sobie, można też szybko wyszukać najbliższe punkty oferujące zniżki i poznać nowe oferty.

- Gorąco zachęcam wszystkich uprawnionych do dołączania i korzystania z Karty Dużej Rodziny. To szansa na spore oszczędności

- podkreśla szefowa MRiPS.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Karta Dużej Rodziny #Marlena Maląg

as
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo