Kiedy szczepienia nauczycieli? Padła możliwa data

"Realny termin szczepień nauczycieli przeciw COVID-19, jeżeli nic by się nie zmieniło w dostawach szczepionek, przewidujemy około kwietnia" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rzecznik rządu, który był dziś gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

- Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe

 - powiedział.

"Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony - nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych - przewidujemy niestety około kwietnia" - dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół, aby zabezpieczyć przed ewentualnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #szczepionka #nauczyciele #szczepienia nauczycieli

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo