Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej poinformował, że między 18 a 22 stycznia zostaną zaszczepieni mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. - Zrobią to zespoły wyjazdowe i w tym czasie (...) poradzimy sobie z zaszczepieniem wszystkich pensjonariuszy DPS-ów" - zapewnił. 

- Kolejny realizowany proces to organizacja dowozu osób z ograniczoną mobilnością do punktów szczepień. Do jutra wojewodowie będą wydawać decyzje i zostanie zorganizowany system, tak by każdy senior miał możliwość dojazdu do punktu szczepień

- poinformował minister.

Redaktor Aleksander Mimier z portalu Niezalezna.pl podczas konferencji prasowej zapytał o to, czy organizowany transport dla seniorów oraz mobilne punkty szczepień w Domach Pomocy Społecznej zostaną zapewnione także na drugie szczepienie. 

- Oczywiście zespoły wyjazdowe przyjadą do wszystkich DPS-ów na drugie szczepienie oraz oczywiście, jeśli chodzi o dowóz osób, on również będzie funkcjonował w przypadku drugiej dawki.

- powiedział.

Michał Dworczyk zapewnił ponadto, że dla wszystkich tych osób są zapewnione dwie dawki szczepionki, podobnie jak we wszystkich innych przypadkach.