Skandal w Oświęcimiu. Swastyki na murze kirkutu

Na murze kirkutu w Oświęcimiu nieznani sprawcy namalowali swastyki. - W niedzielę rano zauważyli je policjanci – podała rzecznik miejscowej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Trwa śledztwo, a służby miejskie zamalowały już nazistowskie symbole.

Zdjęcie ilustracyjne
facebook.com/MiastoOswiecim

Nieznani sprawcy działali w nocy z soboty na niedzielę. "Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie" – powiedziała Jurecka.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut w wydanym wieczorem oświadczeniu wyraził oburzenie z powodu umieszczania nazistowskich symboli i stanowczo potępił takie działanie.

- Oświęcim jest miejscem, w którym takie akty zawsze będą potępiane. Mieszkańcy Oświęcimia zachowują pamięć o ofiarach Holocaustu. Oświęcim jest również symbolem wielowiekowego współżycia społeczności żydowskiej i chrześcijańskiej, a na Cmentarzu Żydowskim są pochowani mieszkańcy przedwojennego Oświęcimia. Takie działania godzą w naszą wspólną pamięć. Stanowczo potępiamy takie akty

 – głosi oświadczenie.

Samorządowiec oczekuje szybkiego wykrycia i ukarania sprawców przez organy ścigania.

Rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień poinformowała, że służby miejskie w porozumieniu z miejscowym Centrum Żydowskim zamalowały już nazistowskie symbole.

v

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Oświęcim #policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo