Dziennik „Bild” przypomina, że Tim Kortuem z cukierni Schuerener Backparadies stał się znany na całym świecie w czasie pierwszej fali pandemii. Kiedy papier toaletowy stał się towarem deficytowym, Kortuem zaczął piec ciasta w kształcie rolki papieru.

Teraz za 15 euro sprzedaje aromatyzowane marcepanem ciasta (rolady) w kształcie strzykawki do szczepień, z pełnym nadziei napisem: „2021 Bye Bye Corona”.

Sprzedaliśmy ponad 20 tys. sztuk ciasta w kształcie rolki papieru toaletowego. Pozwoliło nam to zrekompensować straty i uniknąć „postojowego”. Teraz znajomy podsunął mi pomysł ciasta – szczepionki. Może klienci kupią od razu dwie strzykawki. Szczepionkę należy przecież podać dwukrotnie…
- mówi Tim Kortuem.

Agencji Reutera, która także zainteresowała się jego „koronawirusowymi” wypiekami, cukiernik z Dortmundu przyznał, że początkowo miał wątpliwości, czy realizować swój najnowszy pomysł.

Najpierw byliśmy nieco sceptyczni, czy nie byłoby to zbyt makabryczne. Ale w końcu się zdecydowaliśmy. Bo nawet antyszczepionkowców to bawi. To szczepionka bez żadnych skutków ubocznych. I możesz wrócić i dostać następną, bo jest taka pyszna.
- tłumaczy cukiernik.