Facet może dostać patelnią za odmowę współżycia? Spurek wściekła na tygodnik Lisa

Redakcja Newsweek Polska dostała dziś burę od progresywnej europosłanki Sylwii Spurek w związku z tezami zawartymi w artykule dot. przemocy domowej wobec mężczyzn. Spurek zaintrygował fragment w którym dręczonych mężczyzn określa się jako „nieme ofiary agresji”, a „policzkowanie, kopanie, rzucanie patelniami”, czy „odmowę współżycia” przedstawiono jako „typowe przejawy przemocy” ze strony kobiet. - Po raz kolejny liberalny mainstream wykazuje się ignorancją w ważnym temacie przemocy domowej i seksualnej wobec kobiet - oceniła polityk.

Sylwia Spurek
rpo.gov.pl

Eurodeputowana Sylwia Spurek doznała dziś szoku po odkryciu publikacji (z 30 września 2020 roku) autorstwa Anny Szulc, która ukazała się na łamach Newsweek Polska. Autorka mierzy się w tekście z problemem przemocy domowej wobec mężczyzn i przytacza m.in. dane CBOS, które wskazują, że co dziesiąty ankietowany mężczyzna doświadczył przemocy fizycznej ze strony żony lub partnerki.

Z artykułu pt. „Pozwalasz, żeby baba cię biła?. To usłyszy mężczyzna, który pójdzie zgłosić przemoc domową”. Spurek wyłowiła fragment, z którym się głęboko nie zgadza. Co więcej, lewicowa polityk zarzuca redakcji ignorancję i kwestionuje jej rzetelność.

- To tak na poważnie Newsweek Polska? Po raz kolejny liberalny mainstream wykazuje się ignorancją w ważnym temacie przemocy domowej i seksualnej wobec kobiet. Od niezależnych mediów oczekiwałabym więcej rzetelności

- napisała na Twitterze Spurek załączając screen fragmantu tekstu.

Europosłankę wyjątkowo zbulwersował fragment, w którym dręczonych mężczyzn określa się jako „nieme ofiary agresji”, a „policzkowanie, kopanie, rzucanie patelniami”, czy „odmowę współżycia” przedstawiono jako „typowe przejawy przemocy kobiet” w stosunku do płci „brzydkiej”.


 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Sylwia Spurek #Newsweek Polska

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo