PZPN chce amnestii dla kibiców

Polski Związek Piłki Nożnej chce darować kary klubom piłkarskiej ekstraklasy oraz I i II ligi. Amnestia ma dotyczyć  zachowania kibiców na stadionach. Chodzi o anulowanie zakazu wyjazdów na mecze ligowe zorganizowanych grup kibiców, a także o ot

Tomasz Hamrat
Polski Związek Piłki Nożnej chce darować kary klubom piłkarskiej ekstraklasy oraz I i II ligi. Amnestia ma dotyczyć  zachowania kibiców na stadionach. Chodzi o anulowanie zakazu wyjazdów na mecze ligowe zorganizowanych grup kibiców, a także o otwarcie zamkniętych trybun stadionów.

Jak głosi komunikat PZPN-u: 

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę, w której zwraca się do Komisji Dyscyplinarnej PZPN oraz Komisji Ligi Ekstraklasa S.A. o darowanie klubom Ekstraklasy, I Ligi oraz II Ligi kar dotyczących zachowania kibiców na stadionach od rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2012/2013.

Uchwała powstała w związku z rozpoczęciem dialogu ze środowiskiem kibiców piłki nożnej

Amnestia ma dotyczyć:
– kar zakazu wyjazdu/wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie obowiązujących od rundy wiosennej sezonu 2012/2013;
– kar rozgrywania meczów bez udziału publiczności na części lub całości obiektu sportowego, obowiązujących od rundy wiosennej sezonu 2012/2013.

 


Źródło: niezalezna.pl,pzpn.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo