Dwójmyślenie czy mądrość etapu? Tomasz Lis zmienia koncepcje niczym rękawiczki

Dziennikarz Tomasz Lis jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, a w swoich wpisach nie szczędzi krytyki wobec obecnie rządzących. Można nawet odnieść wrażenie, że niedoszły kandydat na prezydenta wręcz podpowiada opozycji, jak uporać się z PiS-owską władzą, komentując jej pomysły lub kolejne inicjatywy. Tym razem Lis się nieco zapętlił, albo... zmienił zdanie. Projekt Barbary Nowackiej dotyczący rozdziału Kościoła od państwa pochwalił, mimo, że wcześniej ją ostro krytykował.

Tomasz Lis
fot. Fotomag/Gazeta Polska

24 marca 2018 r. Tomasz Lis krytycznie skomentował pomysł, który prezentowała wówczas Barbara Nowacka, dotyczący ustawowego „oddzielenia Kościoła od państwa”.

- Jak się chce świeckiego państwa, to trzeba wygrać wybory, a nie szykować kolejną ustawę, która wyląduje w śmietniku

- pisał naczelny Newsweek Polska.

Wszystko wskazuję, że Tomasz Lis zmienił diametralnie swój pogląd w tej sprawie, bo we wtorek skomentował identyczną inicjatywę Barbary Nowackiej bardzo entuzjastycznie. Z wpisu Lisa tym razem wynika, że popiera pomysł szefowej „Inicjatywa Polska”.

- I to jest to, zamiast „progresywnego” bajania - konkrety. Barbara Nowacka zmierzy się z religią w szkole. Przedstawi projekt rozdziału Kościoła od państwa

- napisał we wtorek Tomasz Lis.

Metamorfozę naczelnego Newsweek Polska zauważył jeden z internautów, który – jak można wnioskować ze zdjęcia profilowego – reprezentuje lewicowy punkt widzenia.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Lis #Barbara Nowacka #rozdział Kościoła od państwa

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo