Jak poinformowała oficer prasowy skierniewickiej policji mł. asp. Justyna Florczak-Mikina, miejscowi funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na bieżąco sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązki związane ze zwalczaniem epidemii.

Patrole kontrolują między innymi placówki handlowe, środki transportu, sprawdzają kluby fitness i siłownie, a także miejsca ogólnodostępne.

- W trakcie poniedziałkowej służby funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem PSSE podczas prowadzonych kontroli zastali w jednym ze skierniewickich klubów fitness 17 osób, z których znaczna większość korzystała z urządzeń do ćwiczeń

- przekazała rzeczniczka.

Dodała, że sanepid wszczął postępowanie administracyjne wobec właściciela siłowni. Za takie wykroczenie grozi kara nawet 30 tys. zł.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie wytycznymi z klubów fitness od 28 grudnia do 17 stycznia mogą korzystać jedynie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych.

"Policjanci przypominają o obostrzeniach. Będąc coraz bliżej możliwego końca epidemii nie odpuszczajmy, stosujmy się do zaleceń i używajmy środków profilaktycznych, w tym osłaniających nos i usta, dbajmy o higienę i dystans społeczny. Nie ryzykujmy zdrowia swojego i innych" – zaapelowała mł. asp. Florczak-Mikina.