To ona zginęła podczas szturmu na Kapitol. Policja potwierdziła tożsamość ofiary

Policja potwierdziła, że kobieta śmiertelnie postrzelona podczas szturmu zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol to Ashli Babbit z San Diego. Media ustaliły, że służyła ona w przeszłości w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych. 

Kobieta, jak podała telewizja Fox News, była weteranką Air Force - w których służyła przez 14 lat - i gorącą zwolenniczką Donalda Trumpa.

„Nic nas nie powstrzyma. Burza jest tutaj i będzie w DC w mniej niż 24 godziny”.
- to jeden z jej ostatnich wpisów na Twitterze przed protestami i zamieszkami w Waszyngtonie.

35-latka mieszkała wraz z mężem niedaleko San Diego. Do Waszyngtonu udała się, by wziąć udział w protestach zwolenników Trumpa, którzy twierdzą, że w USA doszło do sfałszowania wyborów. Część demonstrantów próbowała siłowo przeszkodzić w zatwierdzeniu przez Kongres zwycięstwa Joe Bidena.

Babbit została postrzelona w klatkę piersiową w czasie szturmu na Kongres. Prawdopodobnie strzał padł, gdy próbowała przez okno dostać się do jednego z pomieszczeń Kapitolu. Nie wiadomo, kto strzelał i jak dokładnie wyglądały okoliczności, chociaż w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać Babbit. Policja zapowiedziała, że przeprowadzone zostanie śledztwo w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Potwierdzono też śmierć trzech innych osób, jak podano, z powodu „nagłych sytuacji medycznych”.

Szef stołecznej policji poinformował w nocy, że zatrzymano dotąd 52 osoby w związku z wtargnięciem na teren Kapitolu oraz nielegalnym posiadaniem broni.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#USA #Kongres #Kapitol #demonstracje

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo