„Brednie WSIarzy”. Cenckiewicz odpowiada Onetowi: twierdzenia o bezprawnym odtajnianiu akt są kłamstwem

Twierdzenia o bezprawnym odtajnianiu akt są kłamstwem wielokrotnie prostowanym w odpowiedziach dla Onetu - napisał dziś na Twitterze szef Wojskowego Biura Historycznego (WBH) prof. Sławomir Cenckiewicz. "Nigdy nas nie zatrzymają" dodał.

Sławomir Cenckiewicz
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

"Brednie WSIarzy oraz +Rzeczpospolitej+ i wiadomości Onetu nigdy nie zatrzymają nas w ujawnieniu wszystkich informacji dotyczących komunistycznej armii i ludzi z nią związanych!"

- zadeklarował na Twitterze prof. Cenkiewicz.

Jak wyjaśnił, "twierdzenia o bezprawnym odtajnianiu akt są kłamstwem wielokrotnie prostowanym w odpowiedziach dla Onetu".

W artykule "Sławomir Cenckiewicz oraz Wojskowe Biuro Historyczne pod lupą służb i prokuratury" portal Onet poinformował w czwartek, że "tajne i ściśle tajne dokumenty z archiwów wojskowych były bezprawnie odtajniane przez szefa Wojskowego Biura Historycznego Sławomira Cenckiewicza i jego współpracowników".

Zaznaczono, że "takie zawiadomienie wpłynęło do Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego". "Według informacji Onetu złożył je pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych w WBH" - wyjaśniono.

W 2016 r. ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powołał na stanowisko pełnomocnika MON ds. reformy archiwów wojskowych prof. Sławomira Cenckiewicza. W rezultacie tamtej reformy w 2016 r. powstało WBH, któremu podporządkowano wszystkie archiwa wojskowe. Szefem WBH został prof. Cenckiewicz.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Onet #akta #Sławomir Cenckiewicz

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo