Rzecznik rządu o zamieszkach w Waszyngtonie: USA są dojrzałą demokracją, poradzą sobie z obecną sytuacją

Stany Zjednoczone są dojrzałą demokracją, z dojrzałymi mechanizmami państwowymi, jestem przekonany, że poradzą sobie z obecną sytuacją wewnętrzną, przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem - powiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Zdjęcie ilustracyjne
youtube.com/print screen Fox News

W środę po południu, czasu lokalnego, radykałowie podający się za zwolenników prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli do Izby Reprezentantów i Senatu, powodując przerwanie obrad Kongresu, który zebrał się, aby ostatecznie zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 roku, wygranych przez Demokratę Joe Bidena.

Doszło do starć protestujących z policją. Interweniowała Gwardia Narodowa. Burmistrz Waszyngtonu wprowadziła w mieście godzinę policyjną, którą będzie obowiązywać od godz. 18 czasu lokalnego.

Odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych Müller podkreślił w Polskim Radiu 24, że zawsze należy unikać działań o charakterze przemocowym.

"I to jest jedyny komentarz, który w każdej sytuacji, gdziekolwiek na świecie pojawiają się działania o charakterze właśnie tego typu, należy stosować"

- powiedział rzecznik rządu.

"Stanu Zjednoczone są dojrzałą demokracją, jestem przekonany, że poradzą sobie z tą sytuacją, która ma miejsce obecnie, mają dojrzałe mechanizmy wewnątrz państwa"

- stwierdził Müller.

Przemoc to nie rozwiązanie

Podkreślił, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem.

"I to dotyczy również Polski i również zachowań, które mają miejsce w innych krajach czasami, gdzie faktycznie do użycia przemocy przez osoby niezadowolone z jakiś rozstrzygnięć dochodzi"

- dodał rzecznik rządu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#zamieszki #USA #Waszyngton

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo