Mistrzowie dezinformacji

  

Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w 2021 r. odda do użytku 335 km nowych dróg ekspresowych i autostrad. Przyznam się, że chciałem opublikować dla Państwa takie kalendarium – wymienione przez GDDKiA i budowane za Państwa pieniądze odcinki dróg wraz z miesiącami ich oddania. Zapytałem więc rzecznika prasowego GDDKiA o przybliżenie mi nieco konkretniej wynikających przecież z umów kontraktowych dat oddania kolejnych odcinków.

Zaznaczyłem, że gdyby GDDKiA miała wiedzę co do możliwych opóźnień, to proszę o zaznaczenie tego, abym tę informację również mógł Drogim Czytelnikom podać. Niestety będziemy wszyscy musieli obejść się smakiem. Na pytanie: „Dlaczego nie podajecie konkretnych zapisanych (w umowach – przyp. red.) miesięcznych dat oddania danego odcinka?” otrzymałem od czcigodnego Pana Rzecznika grzeczną odpowiedź: „Panie Redaktorze, ponieważ na ten moment takie zestawienie uznajemy za wystarczające”. Cóż, na ten moment to takie podejście do obowiązku udostępniania informacji publicznej uznać można za deklarację, iż zapowiedzi Generalnej Dyrekcji lepiej potraktować z przymrużeniem oka.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts