Po kontroli w WUM. Niedzielski: Celebryci zarejestrowani jako personel niemedyczny szpitala

Osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu - podał dziś minister Adam Niedzielski, odnosząc się do afery szczepień celebrytów poza kolejnością.

Adam Niedzielski
TVP Info/print screen

Skandal w sprawie szczepień poza kolejką wybuchł po tym, jak o przyjęciu szczepionki poinformował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Okazało się, że w grupie osób spoza środowiska medycznego, które otrzymały szczepionkę, znaleźli się też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, satyryk i reżyser Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, jego narzeczona Anna Cieślak, aktor Radosław Pazura czy aktor i piosenkarz Michał Bajor. Pełna lista zaszczepionych ludzi ze świata kultury i polityki wciąż nie jest znana. Media podały wczoraj, że wśród zaszczepionych bez kolejki może być współzałożyciel TVN Mariusz Walter.

Wczoraj kontrolerzy NFZ weszli do jednostki, która wykonywała szczepienia dla WUM. Do kontroli odniósł się dziś minister zdrowia.

Po pierwszym dniu kontroli możemy stwierdzić, że doszło do celowego załamania narodowego programu szczepień. Ta celowość jest potwierdzona kilkoma faktami. Po pierwsze osoby, które zostały zaszczepione poza kolejnością zostały zarejestrowane jako personel niemedyczny pracujący w szpitalu. W pliku który został przesłany do centrum ezdrowia, w którym znajdowały się nazwiska osób upoważnionych do szczepienia znajdowały się nazwiska tych osób, o których coraz więcej dowiadujemy się z mediów i których deklaracje przyznania od kilku dni obserwujemy

– podał minister.

Te osoby zostały nieprawidłowo zgłoszone, ponieważ zostały zgłoszone jako personel medyczny. Po drugie zgłoszenie zostało dokonane 28 grudnia – w przeddzień ogłoszenia tej listy wyjątkowych sytuacji, które pozwalały na wyszczepienie osób spoza tej wąskiej grupy medyków i personelu medycznego i niemedycznego zatrudnionego w szpitalu

– powiedział.

 

Źródło: niezalezna.pl

#WUM #kontrola #NFZ #Adam Niedzielski

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo