Są świnie równiejsze

  

Skandal, jakiego jesteśmy świadkami, który dotyczy zaszczepienia na koronawirusa poza kolejnością kilkunastu celebrytów, przypomina sytuację z 1986 r. po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Wtedy w celu zapobieżenia wychwytywaniu przez tarczycę radioaktywnego izotopu jodu z opadów promieniotwórczych Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej ze Zbigniewem Jaworowskim na czele zaaplikowało wbrew władzom sowieckim bezpłatnie Polakom, w pierwszej kolejności dzieciom, płyn Lugola.

Później okazało się, że parę dni wcześniej o całej akcji podawania płynu wiedziała partyjna wierchuszka i po cichu przed społeczeństwem piła lekarstwo należne w pierwszej kolejności dzieciom. Tak wspomina te dni dr Andrzej Mazur, który jako jeden z pierwszych na Opolszczyźnie wbrew rozkazom postanowił niezwłocznie rozprowadzać płyn Lugola. – Nie było pewności, czy płynu starczy dla wszystkich dzieci, na własne oczy widziałem ówczesnych notabli, którzy pili go łapczywie i ze strachem w oczach – wspominał dr Mazur. Żeby zrozumieć takie zachowanie, wystarczy przeczytać „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella, w którym pisze on, że wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts