Jak poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda postanowieniami z 28 grudnia 2020 r. powołał również z dniem 4 stycznia dotychczasowego sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii. Pełniący tę funkcję do tej pory Paweł Mucha został powołany z dniem 1 stycznia na stanowisko społecznego doradcy prezydenta - czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej KPRP.

Jak poinformowano, Andrzej Duda z dniem 4 stycznia odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie - z dniem 5 stycznia prezydent powołał na to stanowisko Pawła Szrota. Prezydent ustanowił Krzysztofa Szczerskiego Pełnomocnikiem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Poprzednie zmiany w kierownictwie Kancelarii Prezydenta RP miały miejsce w październiku. Prezydent odwołał wówczas Halinę Szymańską z funkcji szefowej KPRP i powołał na to stanowisko Grażynę Ignaczak-Bandych. Andrzej Duda powołał też wtedy Małgorzatę Paprocką i Piotra Ćwika na stanowisko sekretarzy stanu w KPRP, a doradcami prezydenta zostali Łukasz Rzepecki oraz Anna Surówka-Pasek.

Również w październiku Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na stanowisko sekretarza stanu w prezydenckiej kancelarii. Wcześniej Szrot pełnił funkcję m.in. zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.