Około 70 osób dziennie będzie szczepionych w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej. To placówka, od której w niedzielę 28 grudnia rozpoczęto w Szczecinie szczepienia osób z grupy "0". Jak poinformowała rzeczniczka szpitala Natalia Cistowska, druga partia szczepień zawiera 270 dawek. Obecnie chęć poddania się szczepieniu zadeklarowało ok. 60 proc. pracowników szpitala, ale do listy chętnych dopisują się kolejne osoby.

W szpitalu w Zdrojach na ten tydzień przewidzianych jest 720 dawek szczepionki, zgodnie z zaleceniem, by z jednej fiolki przygotować sześć dawek. Jak podała rzeczniczka szpitala Magdalena Knop, szczepionych będzie ok. 150 osób dziennie. W ubiegłym tygodniu zaszczepiony został personel zajmujący się pacjentami covidowymi, w tym tygodniu szczepieniom poddani będą pracownicy kolejnych oddziałów. Knop dodała, że szczepienia przebiegają sprawnie i bez problemów.

Dawki dla 360 osób otrzymał też 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie.

- Szczepiony jest obecnie personel szpitala, a także pracownicy pogotowia ratunkowego

- przekazał rzecznik placówki Marcin Górka, dodając, że planowane jest szczepienie ok. 50 osób dziennie. Na liście chętnych do szczepień w szpitalu spośród personelu grupy "0" jest ok. 2 tys. osób.

Chętnych przybywa także w szpitalu klinicznym nr 2 na szczecińskich Pomorzanach. "Zgłaszają się osoby, które miały dotychczas wątpliwości, także ozdrowieńcy" - powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Bogna Bartkiewicz. Szpital na Pomorzanach otrzymał w poniedziałek 1,8 tys. dawek szczepionki.

Osoby z priorytetowej grupy "0" mogą zgłaszać się do szczepień przeciw COVID-19 do 14 stycznia br. Personel medyczny i niemedyczny szczepiony jest w tzw. szpitalach węzłowych. W Zachodniopomorskiem jest ich 27.