Rektor WUM obecny przy szczepieniach celebrytów? Niedzielski: Jest pośrednie potwierdzenie

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział dziś na konferencji prasowej, że otrzymał odpowiedź od rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga odnośnie przebywania w miejscu szczepień. - W tym piśmie jest pośrednie potwierdzenie, że był tam, gdzie były wykonywane szczepienia - powiedział szef resortu zdrowia.

Prof. Zbigniew Gaciong
fot. TVP Info

Czy rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego osobiście uczestniczył w szczepieniach celebrytów? Minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się wczoraj do prof. Zbigniewa Gacionga o ustosunkowanie się do informacji o jego obecności podczas szczepień osób ze świata kultury i polityki.

- W tym piśmie jest pośrednie potwierdzenie, że był tam, gdzie były wykonywane szczepienia

- powiedział Adam Niedzielski.

Rzeczywiście - w odpowiedzi prof. Gacionga czytamy, że wśród oczekujących "rozpoznał tylko kilka znanych postaci ze świata kultury".

Padło też pytanie - kto poniesie odpowiedzialność za aferę związaną ze szczepionkami? Minister Niedzielski odpowiedział:

"Konsekwencje będą skierowane do podmiotu, który jest odpowiedzialny za leczenie, czyli szpital uniwersytecki. Odpowiedzialność z poziomu nadzoru i działania bezpośredniego ponoszą władze uniwersytetu, władze szpitala i władze spółki, w ramach której funkcjonuje przychodnia. Kary będą związane z ustaleniami, NFZ ma możliwość wymierzania kary"

Jak dodał, "musi pojawić się wątek rozliczenia personalnego".

Skandal w sprawie szczepień poza kolejką wybuchł po tym, jak o przyjęciu szczepionki poinformował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Okazało się, że w grupie osób spoza środowiska medycznego, które otrzymały szczepionkę, znaleźli się też m.in. aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, satyryk i reżyser Krzysztof Materna, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak, jego narzeczona Anna Cieślak i aktor Michał Bajor. Pełna lista zaszczepionych ludzi ze świata kultury i polityki wciąż nie jest znana. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Adam Niedzielski #prof. Zbigniew Gaciong

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo