Jaśkowiak popiera "szczepienie elit"? Szefernaker: Jego słowa są absolutnym skandalem

Słowa prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka dotyczące szczepień celebrytów są absolutnym skandalem - mówił dziś wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. Polityk zastanawiał się też, czy to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej.

Jacek Jaśkowiak
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Warszawski Uniwersytet Medyczny informował w tym tygodniu, że zaszczepił 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień. Komentarze na temat szczepień osób, które nie są pracownikami ochrony zdrowia, wywołała m.in. informacja o zaszczepieniu się b. premiera, europosła SLD Leszka Millera. O zaszczepieniu przeciw COVID-19 poinformowała też aktorka Krystyna Janda. Na liście osób zaszczepionych w puli z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego są aktor Wiktor Zborowski oraz satyryk i reżyser Krzysztof Materna. Przyjęcie pierwszej dawki szczepionki potwierdziła również aktorka Maria Seweryn, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz aktor i piosenkarz Michał Bajor.

Polityk PO, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych wyraził opinię, że artyści są naszym dobrem narodowym i gdyby to od niego zależało, w pierwszej kolejności zaszczepiłby honorowych obywateli Miasta Poznania.

- Absolutnym skandalem są słowa prezydenta Jaśkowiaka, niedoszłego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Polski (...), on dzisiaj mówi, że naród powinien dbać o swoje elity. Gdzie jest równość wobec prawa, gdzie jest równość każdego w dostępie do szczepionki? Myślę, że te słowa pana Jaśkowiaka pokazują pewnego rodzaju filozofię, pogardę, to czym te osoby się kierują. Oni po prostu są przyzwyczajeni, że zadzwonił ktoś i powiedział : wpadaj, to zaszczepimy ciebie i twoją rodzinę

 - skomentował Szefernaker w TVP Info.

"My jako rząd mówimy: Nie! To nie była żadna rządowa akcja proszczepionkowa" - podkreślił.

Szefernaker zastanawiał się też, czy wypowiedź Jaśkowiaka jest oficjalnym stanowiskiem Platformy Obywatelskiej, czy "PO odetnie się od tego języka prezydenta Jaśkowiaka". Zwrócił jednocześnie uwagę, że b. premier Leszek Miller, który również poza kolejką zaszczepił się na WUM dzięki Platformie został eurodeputowanym. "Dzięki Platformie wszedł ze wspólnych list Koalicji Europejskiej do PE" - mówił.

Szefernaker zapewnił też, że "ta afera celebrycko-szczepionkowa" będzie wyjaśniona przez rząd.

- Jutro do szpitala, w którym celebryci poza kolejnością byli szczepieni wejdzie NFZ, będą niezwłocznie wyniki tej kontroli

 - wskazał.

Jak dodał, nie można doprowadzić od tego, że w sytuacji kiedy osoby, które są na pierwszym froncie walki z epidemią, czyli medycy potrzebują szczepionek i są jasno określone zasady szczepień, "nagle poza kolejnością elity III RP, osoby które uważają się za celebrytów po znajomości uzyskują te szczepionki".

Szefernaker zwrócił też uwagę, że żaden z celebrytów zaszczepionych na WUM poza kolejnością nie miała brać udziału w rządowej akcji propagującej szczepienia. Jak dodał, ci, którzy w tej akcji udział biorą, zostaną zaszczepieni we właściwym czasie.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Szefernaker #Jacek Jaśkowiak #koronawirus #szczepionki

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo