W najnowszym numerze „GP”: Laureat roku 2020 - Wojska Obrony Terytorialnej. Zachowali się, jak trzeba

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym wyjątkowo od poniedziałku 4 stycznia) polecamy szczególnie tekst Piotra Lisiewicza o laureatach za rok 2020. „WOT jest dziś powszechnie chwalony, zwłaszcza za wysiłek w walce z pandemią COVID-19, największym atakiem biologicznym, jaki dotknął ludzkość. Nikt już nie powinien mieć wątpliwości, że patriotyzm ujęty w rygory służby wojskowej, stanowi największą siłę, jaką Polska dysponuje” – mówi Antoni Macierewicz, były minister obrony, który zbudował Wojska Obrony Terytorialnej. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Gdy tysiące młodych Polaków, preferujących inny styl życia niż część rówieśników – tych tęczowych albo w rurkach – zaczynało działania paramilitarne, nie mieli pojęcia, co będą robić w roku 2020. Czytali o Żołnierzach Wyklętych, słuchali patriotycznego rapu, niektórzy tworzyli kibicowskie oprawy. Martwiła ich słabość państwa, którą odsłonił Smoleńsk. Postanowili, że ich pokolenie nie pozwoli, by Polska padła ofiarą „zielonych ludzików”. Nie wiedzieli jeszcze, że w 2020 roku „zachować się, jak trzeba” nie będzie oznaczało iść śladami „Inki” czy rotmistrza Pileckiego, lecz wynosić bezradnych starszych ludzi z domów pomocy społecznej. To oni, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, są laureatami nagrody „Gazety Polskiej” za rok 2020.
- czytamy w czołówkowym tekście Piotra Lisiewicza na temat laureatów „Gazety Polskiej” za rok 2020.

Ponadto w numerze:

  • 10 najważniejszych pytań o szczepienia na Covid-19 

Aby wrócić do normalności, szczepionkę musi przyjąć jak największa część społeczeństwa. Jednak wielu Polaków ma wątpliwości co do preparatu, który trafił do naszego kraju. Odpowiadamy na.
- odpowiedzi na 10 najbardziej nurtujących pytań związanych ze szczepieniem można znaleźć w tekście Huberta Kowalskiego.

  • Nieudane ucieczki i wycieczki celebrytów 

„Znowu w życiu mi nie wyszło” – mogliby zaśpiewać za Budką Suflera celebryci i polityczni przeciwnicy PiS, którzy odgrażali się w 2020 roku, że opuszczą Polskę z powodów politycznych lub z uwagi na restrykcje koronawirusowe. Eskapady te bowiem albo pozostały na etapie szumnych zapowiedzi, albo zakończyły się druzgocącym niepowodzeniem.
- losy zdeklarowanych emigrantów z kręgów celebrycko-politycznych prześledził w swoim tekście Grzegorz Wierzchołowski.

 

  • Wywiad z minister Marleną Maląg

Rodzina jest pierwszą wspólnotą w dziejach ludzkości, pojawiła się, zanim jeszcze ukształtowała się państwowość. I nikt do tej pory na przestrzeni wieków nie wymyślił lepszego miejsca do przychodzenia na świat dzieci, ich wzrostu, socjalizacji… Ani lepszego sposobu na organizację życia społecznego.
– mówi Marlena Maląg. Z minister rodziny i polityki społecznej rozmawia Dorota Kania.

 

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

 

 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

 

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska #Wojska Obrony Terytorialnej #WOT

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo