"Nie prosiłam nikogo o zaszczepienie się przeciwko Covid19. To mnie poproszono o to, w ramach akcji popularyzowania, namawiania do szczepień. Wytłumaczono także, że nie zabieram nikomu miejsca, że walka o każdą zaszczepioną osobę jest teraz priorytetem państwa i służby zdrowia" - napisała w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu Umer.

Magda Umer to kolejne nazwisko z listy artystów-celebrytów, którzy przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19. W połowie tygodnia poinformowała o tym Krystyna Janda, a dziś media dotarły do nazwisk czterech kolejnych osób - Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Materny oraz Andrzeja i Marii Seweryn.

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował w czwartek, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Wiktor Zborowski przyznał, że akcję szczepień "koordynował teatr Krystyny Jandy".