Wozy strażackie zdobyte w "Bitwie o wozy" trafiły do zwycięskich gmin

Strażacy ochotnicy z gmin, które zwyciężyły w obu turach "Bitwy o wozy", odebrali pojazdy ratowniczo-gaśnicze – poinformował dziś wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker. To w sumie 65 samochodów o łącznej wartości 52 mln zł.

gov.pl

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker przekazał, że 65 pojazdów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości 52 mln zł trafiło do strażaków ochotników z gmin, które zwyciężyły w obu turach "Bitwy o wozy".

"Obecna sytuacja pandemii pokazuje, jak istotne jest wspieranie służb ratowniczych. Dotrzymaliśmy obietnicy złożonej latem i efekt tego jest już rzeczywisty, to nowe pojazdy dla OSP, które posłużą do niesienia pomocy mieszkańcom tych konkretnych gmin"

- podkreślił z kolei Maciej Wąsik, wiceminister SWiA nadzorujący Straż Pożarną.

Maciej Wąsik zaznaczył też, że ogłoszona latem akcja profrekwencyjna związana z wyborami prezydenckimi spotkała się z bardzo dużym odzewem.

"W lokalnych społecznościach wytworzyła się zdrowa rywalizacja, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa swojej gminy, a co za tym idzie także swoich bliskich. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, a także tym, którzy byli zaangażowani w finalizację zakupu samochodów" - powiedział Wąsik. Jak dodał, zainteresowanie akcją pokazało, że warto będzie do niej wracać w przyszłości.

"Bitwa o wozy" to akcja profrekwencyjna zorganizowana przez MSWiA podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Jej celem było zarówno zachęcenie lokalnych społeczności do uczestnictwa w życiu publicznym, jak i umożliwienie zdobycia wozu strażackiego gminom do 20 tys. mieszkańców, które zazwyczaj miały trudności w wygospodarowaniu pieniędzy na ich zakup. W I turze wyborów do zdobycia było 16 pojazdów (1 samochód na każde województwo), natomiast w II turze było to 49 pojazdów (1 samochód na każde z 49 byłych województw, według stanu granic województw, który obowiązywał 31 grudnia 1998 r.).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#bitwa o wozy #straż

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo