Żegnaj stary, witaj nowy

  

Koniec obecnego roku i początek nowego będą zupełnie inne niż wszystkie, które do tej pory znaliśmy – po raz pierwszy wielu z nas boleśnie doświadczyło prawdy o naszym przemijaniu, a na ich życiu położyła się cieniem pandemia. Jeszcze kilka miesięcy temu pytaliśmy: „Znałeś kogoś z koronawirusem? Bo ja nie”, a odpowiedź była potwierdzeniem naszego pytania.

Teraz na tę straszną, bo nie do końca poznaną chorobę umierają nasi bliscy, przyjaciele, dalsi i bliżsi znajomi. Ale mijający rok to nie tylko czas pandemii i jej śmiertelnego żniwa, to także czas ogromnej solidarności, empatii i człowieczeństwa, które widać było na każdym kroku: w działaniach zwykłych ludzi, organizacji, służby zdrowia, żołnierzy (zawodowych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej), instytucji państwa. Nie będziemy hucznie obchodzić sylwestra jak w minionych latach. Będziemy z naszymi najbliższymi w domach. Będziemy się łączyć przez komunikatory. I będziemy sobie życzyli wszystkiego najlepszego, co w tym czasie nabiera zupełnie nowego znaczenia. A ja Państwu życzę, aby w nowym roku, 2021 nie było już koronawirusa, ale żeby zostały z nami ta solidarność i empatia, które zrodziły się w trakcie zwalczania pandemii.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts