Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Wprowadzili na rynek 400 kg narkotyków. CBŚP zatrzymuje 24 osoby z gangu narkotykowego

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 24 osoby należące do gangu narkotykowego. Według śledczych grupa mogła wprowadzić do obrotu ok. 400 kg amfetaminy i marihuany, dopuszczali się także rozbojów i kradzieży. 15 osób zostało aresztowanych.

CBŚP
cbsp.policja.pl

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazała dziś, że policjanci z warszawskiego zarządu biura, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 24 osoby na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Akcja była wynikiem wielomiesięcznego śledztwa, w trakcie którego ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym wprowadzała w latach 2011-2019 do obrotu środki odurzające i psychotropowe.

"Działania zostały przeprowadzone w Warszawie, Pruszkowie i Grudziądzu. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych"

– podała nadkom. Jurkiewicz.

24 zatrzymane osoby oraz dwie kolejne doprowadzone z zakładów karnych, usłyszały zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Areszt dla 15 osób

"Zarzuty dotyczą głównie kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Materiały śledztwa wskazują, że podejrzani dopuszczali się także przestępstw rozboju"

– poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował 15 podejrzanych, a wobec pozostałych osób zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze.

Prok. Skrzyniarz przekazała, że śledztwo ma charakter "wielowątkowy i wieloosobowy", a postępowanie obejmuje obecnie 33 osoby. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#CBŚP

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo