Wójcik zadowolony z sondaży. Zaznacza: Nadal będziemy funkcjonować w Zjednoczonej Prawicy

Cieszymy się, że nasza formacja rośnie, natomiast nigdzie się nie wybieramy i dalej będziemy funkcjonować w ramach Zjednoczonej Prawicy - podkreślił w rozmowie z Dorotą Kanią minister w KPRM, wiceszef Solidarnej Polski Michał Wójcik.

Michał Wójcik
Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Wiceszef Solidarnej Polski był dziś gościem w Polskim Radiu 24. W trakcie rozmowy został zapytany m.in. o wyniki sondażu Indicatora dla Rzeczpospolitej, z którego wynika, że Solidarna Polska samodzielnie weszłaby do Sejmu. Według sondażu, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry uzyskałaby 5,4 proc. "Z pokorą podchodzimy do sondaży" - powiedział Wójcik.

"Cieszę się, bo wiadomo, że jesteśmy niezależnym bytem politycznym i wiadomo, że cieszymy się, że w tych sondażach nasza formacja rośnie"

- zaznaczył.

Będą trwać w Zjednoczonej Prawicy

"Natomiast nigdzie się nie wybieramy, będziemy nadal funkcjonować w ramach Zjednoczonej Prawicy"

- zadeklarował Wójcik.

Jak dodał, Solidarna Polska wyobraża sobie funkcjonowanie dalej przez trzy lata w ramach Zjednoczonej Prawicy.

"Będziemy funkcjonować w ramach Zjednoczonej Prawicy, gdzie niekwestionowanym liderem jest prezes Jarosław Kaczyński" - mówił Wójcik.

Przez trzy lata zamierzamy realizować nasz program, wyznaczyliśmy sobie cele. Mam nadzieję, że będziemy też funkcjonować jako obóz rządzący w kolejnej kadencji

- dodał.

Z sondażu wynika, że PiS może liczyć na 25,7 proc. głosów; KO na 20,3 proc. a Ruch Szymona Hołowni Polska 2050. na 13,2 proc.; z kolei na Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry zagłosowałoby 5,4 proc. badanych.

Michał Wójcik stwierdził, że rok 2020 był trudnym rokiem, pod znakiem pandemii.

"Zdemolowane zostały relacje międzyludzkie, sam przeszedłem Covid-19. Mimo wszystko daliśmy sobie radę jako kraj. Zachęcam, by rozważyć szczepienie"

- zachęcił.

Podkreślił, że w przyszłym roku najważniejsze jest wyjście z pandemii.

"W obszarze wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuacja reform. Nie będzie zatrzymania się w pół drogi. To najtrudniejsza z reform, przeciwko jest opozycja, Komisja Europejska i wiele tzw. autorytetów - powiedział.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Polskie Radio 24

 

#Michał Wójcik #Solidarna Polska #Zjednoczona Prawica

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo