Przeciw COVID-19 zaszczepili się już m.in. prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja i prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alina Niewiadomska.

Z informacji dostępnych na Twitterze i na stronach internetowych instytucji i podmiotów wiadomo też, że wśród zaszczepionych są również m.in. prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska i wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariola Łodzińska.

Szczepionkę otrzymali też m.in. dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny Grzegorz Juszczyk i były główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz.

Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Termin zapisów na szczepienia osób z grupy zero przedłużono do 14 stycznia.

Szczepionkę Comirnaty, wyprodukowaną przez Pfizera i BioNTech, podaje się w dwóch wstrzyknięciach, zwykle domięśniowo, w odstępie co najmniej 21 dni.